trarenderu

HAKKIMIZDA

GEÇMİŞTEN GELECEĞE

1963 yılından beri ambalaj sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz, 2004 yılında Abidin Altıntaş önderliğinde AL-CAP markası ile içecek sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

İlk olarak plastik ve alüminyum kapak üretimi ile hizmete başlayan AL-CAP, geçmişten gelen deneyimini ham madde ve üretim teknolojilerinin ulaştığı son nokta ile birleştirerek sektöre hizmet vermeye başlamıştır.

Şu anda AL-CAP plastik, metal ve alüminyum içecek kapakları ile hem ülkemizde hem de 20’yi aşkın ülkede markası ve kalitesiyle sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

AL-CAP gazlı içecek sektörüne yönelik olarak Kompresyon Kalıplama prensibi ile dünyaca ünlü dev şişeleme firmalarının onayladığı Fransız Fully-top Lisanslı AF-2 PN veya diğer adıyla 1810 tip kapağı, bu kapağın kısa etek versiyonu olan 1881 kapağı contalı ve contasız olarak üretmektedir. Bu kapaklar, PCO ve BPF tip şişe ağızları için kullanılabilmektedir. Ürünlerimiz mineral sular, hafif gazlı içecekler, bira ve meyve sularında kullanıma uygundur.

Image

AL-CAP üretimi metal taçlı kapaklar geri dönüşümlü ve geri dönüşümsüz  cam şişelerde kullanılabilmektedir. Non-PVC conta ile üretilen bu kapaklar gazlı ve gazsız içecekler için uygundur.

28 x 15,50mm Alüminyum R.O.P.P. kapaklar standart geri dönüşümsüz cam şişelerde kullanılabilmektedir. PVC Granül ve Non-PVC conta ile üretilen bu kapaklar gazlı ve gazsız içecekler için uygundur.

2004 yılından itibaren, AL-CAP su sektörüne yönelik çalışmaya başladı ve 29mm, 29mm konik, 38mm, 48mm ve 55mm plastik su kapaklarını çeşitli şişe tiplerine uygun olarak üretmektedir. Kapak üretiminde kullanılan ham madde Gıda güvenliği regülasyonuna uygun olup, ürünlerin tat ve kokusunu değiştirmemektedir.

AL-CAP’ın ürettiği  kapaklar, kalite ve yüksek standardıyla piyasada kısa sürede kabul görmüş ve AL-CAP aranan bir marka haline gelmiştir.

AL-CAP,  38mm ve 48mm kapaklar ile birlikte kullanılan 5-8 ve 10 litrelik şişeler için iki tip kulp üretmektedir. Tercihe göre, elle ve otomatik kullanıma uygun olarak üretim yapılabilmektedir.

AL-CAP, kapak dışına mürekkep baskı ve kabartma logo; kapak içlerine ise lazer (promosyon) baskı seçenekleriyle müşteri taleplerini karşılamaktadır.

İş ortağınız AL-CAP, dünyanın her yerinde  hem su hem de gazlı içecek üreten firmaların ihtiyaçlarına geniş ürün yelpazesi ile cevap vermektedir. Çevreci ve yenilikçi anlayışıyla yeni ürünlere yatırım yapmaya devam etmektedir.

Firmamızın sosyal uygunluğu bağımsız denetim birimlerince denetlenmiştir ve firmamız Sedex sisteminde yer almaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, ISO 22000 / ISO 22002-4 FSSC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TS OIC SMIIC-1 Helal Gıda Yönetim Sistemi ve TS EN 17177 Taçlı Metal Kapak TSE Ürün Belgesine sahip olan AL-CAP dünyaca ünlü şişeleme firmalarının onaylı tedarikçisidir.

© Copyright 2024 Alcap Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. All Rights Reserved.

Search